Odluka hoćete li djetetu bušiti uši različita je za svaku obitelj. Neki se odluče za naušnice, dok drugi radije čekaju dok njihov mališan ne može sam napraviti izbor. Nijedno mišljenje nije ispravno ili pogrešno, a vaš će izbor na kraju biti ono što smatrate najboljim.
Evo nekoliko stvari koje trebate uzeti u obzir kako biste lakše donijeli odluku kada je za naušnice vašeg djeteta najbolji trenutak:
- Mnoge religije i kulture to podržavaju i čak održavaju ceremonije za proslavu tog događaja
- Vaša beba neće imati pravo glasa u ovom izboru, ali naušnice uvijek može izvaditi kad bude starija
- Bušenje ušiju može predstavljati alergiju ili infekciju, zbog čega je važno njegovati piercing prema uputama liječnika
- Ne ustručavajte se obratiti se svom pedijatru za savjet
Evo nekoliko sigurnosnih savjeta za bušenje ušiju:
- Pričekajte najmanje 3 mjeseca starosti bebe ako je moguće
- Imajte na umu rizike od gušenja sa sitnim dijelovima ako naušnice vaša beba sama izvadi
- Koristite prave zlatne naušnice jer one nose manji rizik od upale i infekcije
- Pažljivo slijedite upute za njegu
Čimbenici za bušenje ušiju koje treba uzeti u obzir su svakako religija ili kultura. Neke kulture i religije podržavaju bušenje ušiju kod beba. U mnogim latinoameričkim kulturama, na primjer, bušenje ušiju bebama vrlo je uobičajeno. Bušenje ušiju također ima duboke korijene u hinduističkoj kulturi, s ceremonijama koje se održavaju kako bi se proslavio taj događaj.
Bitan je i izbor. Vaša beba neće imati pravo glasa pri bušenju ušiju. Međutim, ako odluči ne nositi naušnice kad bude starija, uvijek postoji opcija da ih izvadi. Međutim, neki roditelji i skrbnici žele pričekati dok dijete ne bude dovoljno staro da samo donese odluku.
Alergijske reakcije ili infekcije je također moguća. Možda nećete znati da je vaša beba osjetljiva ili alergična na metale naušnica sve dok joj ne probušite uši. Ona također može razviti infekciju na samom piercingu, zbog čega se preporučuje marljiva njega piercinga prema uputama.